Rychlá pomoc
hodinového
manžela
24 hodin denně
601 200 115

Úklid kuchyně.

Ze dne 1.12.2014, v kategorii Články

Kuchyň je označována za jednu z nejznečištěnějších a z toho důvodu i nejméně oblíbenou místností k úklidu. Dochází zde k manipulaci s potravinami, a tak je na místě dodržovat kuchyni čistou a bez škodlivých bakterií.

Pravidlo, které platí při úklidu v jakékoliv místnosti, platí i tu a usnadní nám opět mnoho práce. Měli bychom uklízet od stropu po podlahu. To zahrnuje mytí horních polic a skříní až po zametení a vytření podlahy.

Jak je již zmíněno, kuchyni nelze odbýt několikaminutovým přejetím hadříkem, či houbičkou. Když už se pustíme do úklidu kuchyně, je dobré vyčlenit si více času a provést důkladný úklid kuchyně. Například lednici, kterou doporučujeme nechat až na závěr, je nutné pořádně vyčistit. K základnímu a důkladnému úklidu lednice patří pravidelná kontrola potravin, čištění polic, likvidace prošlých potravin, mytí zeleninových boxů.

Sporák a trouba přichází taktéž do kontaktu a navíc se setkáme s mastnotou a připáleninami. Je dobré myslet na další „úklidové pravidlo“a to, že zaschlou nečistotu odstraníte daleko hůře, než nečistou „čerstvou“.

Houbičky a utěrky jsou nám pomocníky nejen v kuchyni. Nicméně měli bychom dbát na jejich čistotu, neboť právě vlhkost a teplo houbiček přitahuje bakterie. Nahromaděné zbytky jídla v houbičkách jsou taktéž velkým lákadlem.

 Konvice, dřezy, odpad aj. – to vše je velmi často napadeno vodním kamenem. Nejspíše každý z nás se s ním setkal. Existuje mnoho metod, jak s ním bojovat a jak se ho účinně zbavit – od chemických metod až po babské rady. Právě jedna z babských rad – octová voda - je tou nejjednodušší a zároveň dostupnou a velmi účinnou metodou.

Není nutné při úklidu kuchyně používat různé druhy chemie na jednotlivé nečistoty. Velmi dobrým pomocníkem při úklidu kuchyně je totiž také parní čistič. Pára, která je vháněna z parního čističe se totiž dokáže dostat i do velmi nepřístupných míst a zároveň je efektivně zbaví nečistot. Více v článku parní čištění.

Naše služby

Hodinový manžel je univerzální pomocník pro každou situaci. S ním již nikdy nebudete bezradně koukat na to, jak Vám ze zdi prýští voda z prasklé trubky. Od nynějška totiž při tomto koukání budete volat naši non-stop linku a hodinový manžel si již bude rovnat nářadí do brašny.

Objednávka