Rychlá pomoc
hodinového
manžela
24 hodin denně
601 200 115

Mytí fasád

Ze dne 7.9.2014, v kategorii Články

Fasády, zejména v rušných městech, lákají mnohé škůdce – především sprejery, plísně řasy, atmosférické nečistoty, lišejníky. Při působení atmosférických (smog,prach), nebo organických (řasy, plísně, mechy) nečistot se na povrchu fasády vytvoří povlak, který se musí zlikvidovat speciálními prostředky.  Péče o fasádu je jedna z mnoha věcí, která určitým procentem může zlepšit naše dýchací potíže, poněvadž je velké množství lidí trpí astmatem a přesto jsou jejich zdi plné plísní. Jinými důvody, proč se pustit do čištění fasády mohou být estetický dojem, životnost budovy.

Rozhodně se nedoporučuje mechanické umývaní, a to vysokotlakým čističem.  Nejen, že může zapříčinit narušení nátěru fasády, ale zároveň nezahubí plísně a řasy (na fasádě zůstanou spóry).

Není dobré provádět nátěry, postřiky – čištění fasády v nepříznivém počasí. To je teplota pod 5°C, nebo sníh.

Nejpoužívanější metoda postupu při napadení fasády plísněmi, nebo řasami je použití fungicidních přípravků. Samotná aplikace je poměrně jednoduchá. Aplikované přípravky se nechají po dobu 30 minut působit. Následně by měly být řasy a plísně úplně zlikvidované (pozná se tak, že zčernají=nežijí). Poté se na fasádu použije saponát a fasáda se očistí malým proudem vody. Závěrečná fáze je prolití fasády proudem vody.

Dostane-li se fasáda do kontaktu s atmosférickými nečistotami, je postup obdobný. Prvně se na fasádu nanese roztok, následuje působení a na závěr se fasáda opláchne vodou.

Často se stává, že je místo ze země nepřístupné, a tak je nutné použít techniku – plošinu, žebříky – a vyškolený tým pracovníků.

V metru, na domech, všude jsou vidět „podpisy“ sprejerů. Odstranění jejich malovánek nebývá příliš snadné.  Avšak v současné  době existuje tzv. metoda „vacublasting“, která je šetrná k povrchu, ale zároveň dokáže odstranit grafitti, které se,ale při použití této metody nerozmazává.

Průběh tohoto procesu je bezprašný, rychlý a nezatěžuje životní prostředí. Zde jde především  o nanášení jemného granulátu - abraziva , který je ihned po dopadu zachytáván do zásobníku, kde je pak oddělen samotný granulát od nečistot. Lidé co si rádi přispí, ocení především tichý systém

Přesto je tento způsob mechanický, tudíž může dojít k narušení struktury a povrchových vlastností fasády.

Naše služby

Hodinový manžel je univerzální pomocník pro každou situaci. S ním již nikdy nebudete bezradně koukat na to, jak Vám ze zdi prýští voda z prasklé trubky. Od nynějška totiž při tomto koukání budete volat naši non-stop linku a hodinový manžel si již bude rovnat nářadí do brašny.

Objednávka