Rychlá pomoc
hodinového
manžela
24 hodin denně
601 200 115

Čistý okap je nutnost

Ze dne 15.9.2014, v kategorii Články

Čištění okapu a střechy by mělo být důležitou součástí příprav na zimu. Střechy domů trpí na přítomnost mechů a lišejníků, které zadržují vlhkost a narušují krytinu, čímž drasticky snižují její životnost a ohrožují vybavení i zdraví obyvatel uvnitř. Životnost střechy významně snižují i soli a jiné látky, rozpuštěné v dešťové vodě. Když déšť steče, tyto látky se usazují a jejich množství roste s každým deštěm, čímž se střecha dále poškozuje. Velmi podobné je to s okapy. Největší nebezpečí zde představují především organické zbytky jako větrem nesené listí a jehličí, méně často například mrtvoly ptáků a zvířat. Tyto nečistoty později ucpou svod okapu, čímž nejen podporují korozi, ale především zabraňují odtoku vody, která může utrhnout vahou žlab okapu, nebo v zimě zamrzne a okap poškodí, v nešťastných případech i zraní kolemjdoucí.

Čištění okapů a střechy je nejlépe provádět alespoň jednou ročně, ideálně v období pozdního podzimu, aby se v okapech nestihlo akumulovat větší množství listí a mechy se nestihli před zimou na střeše uchytit. A protože jakákoliv práce ve výškách je sama o sobě nebezpečná, je nejlepší nechat tento úklid odborníkům. Naše úklidová firma disponuje potřebným horolezeckým vybavením a zkušenými pracovníky pro práce na střechách, kteří bezpečně odvedou svou práci a zároveň nepoškodí vaši střechu ani okap. 

Naše služby

Hodinový manžel je univerzální pomocník pro každou situaci. S ním již nikdy nebudete bezradně koukat na to, jak Vám ze zdi prýští voda z prasklé trubky. Od nynějška totiž při tomto koukání budete volat naši non-stop linku a hodinový manžel si již bude rovnat nářadí do brašny.

Objednávka